Vjen me një porosi Dua Lipa

In ShowBiz

Dua Lipa përmes disa statuseve në Twitter, ka reaguar kundër komenteve që po shpërndahen në rrjete sociale.

Dua Lipa, duke bërë thirrje që kushdo që komenton diçka, të thotë të paktën një fjalë të mirë, ka reaguar lidhur me komentet negative, shkruan lajmi.net.

“Të duhen vetëm 10 sekonda që të shohësh njerëzit duke krahasuar gratë dhe rrudhat e tyre. Shumë urrejtje në vend. Neve na pëlqen të flasim për feminizmin dhe lidhjen e afërt mes motrave, por siç shihet është vetëm pushtet. Gjej pak kohë që të bësh/thuash diçka të mirë. Ndoshta bën ndryshim për të mirë në jetën e dikujt”, shkruan Dua.

Këngëtarja po ashtu kishte një porosi për ata që pranojnë komente negative, duke thënë që ‘tweet’ dhe komentet tjera negative që i bëjnë të ndihen keq t’i injorojnë.

“Unë vetëm dua të ju them juve që asnjë nga këto çmenduri të internetit nuk kanë rëndësi, asnjëherë mos lejo që opinionet e të tjerëve të definojnë ty se si ndihesh.  Mënyra të vogla për të mbrojtur zemrën time, pasi që edhe unë jam si ju… i ndjej të gjitha”, ka shkruar ajo. /Lajmi.net/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu