As gjysma e deputetëve nuk marrin pjesë në seancën e thirrur për rastin në Drenas

In Kosova, Lajme

Kuvendi i Kosovës po mbanë një seancë të jashtëzakonshme lidhur me rastin e fundit të raportuar të abuzimit seksual të një vajze në Komunën e Drenasit.

Kjo seancë ishte paraparë të fillonte në orën 12:00 dhe u vonua për rreth një orë.

Në seancë janë të pranishëm vetëm 46 deputetë.

Opozita ka kërkuar që të pranishëm të jenë kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ai i Shëndetësisë, Uran Ismaili dhe ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Aktualisht në sallë është i pranishëm vetëm ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Seanca, e cila është caktuar të nisë në orën 12:00, është thirrur me kërkesë të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe subjektit Alternativa. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu