Autoritetet belge: Bandat shqiptare po na rrënojnë qytetet

In Lajme, Rajoni, Uncategorized

Shtimi i bandave shqiptare të trafikut të drogës ka shqetësuar autoritetet belge.

Rasti më i fundit është i një 30-vjeçari të quajtur Endri. K, i cili doli para togave të zeza në një gjykatë në Brugge dy ditë më parë.

Në sallën e gjyqit, prokurori i çështjes u shpreh se shqiptari u rekrutua nga disa banda dhe më parë nuk jetonte në Belgjikë.

Sipas prokurorit, shqiptari ishte punësuar nga dikush që e thërrisnin, “Mohamed nga Molenbeek”, i cili është ende në kërkim. 

Prokurori tha:

“Endri K. nuk jetonte në vendin tonë një vit më parë, përpara se të përfshihej në trafikun e drogës. Disa banda i propozuan që të shiste drogë dhe u përfshi në këtë biznes.
Më tej prokurori u shpreh se Brugge është i rrënuar nga bandat shqiptare të drogës, biznes i cili është shumë fitimprurës për ta”.

Përsa i përket shqiptarit, ai rrezikon 2.6 vite burg dhe një gjobë 60 mijë euro.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu