Vuçiq: Dikush në rajon po i frikësohet forcimit të Serbisë

In Kosova, Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, po mundohet që në forma të ndryshme t’i paraqesë si të parëndësishme protestat masive që po organizohen kundër tij në Beograd.

Ditë më parë kishte thënë se prapa atyre protestave qëndron dikush nga Kosova, pasi sipas tij një gjë të tillë e tregon raportimi i mediave në gjuhën shqipe dhe rëndësia që i japin një proteste të tillë.

Të njëjtën gjë e ka thënë edhe sot. Sipas tij, dikush po i frikësohet forcimit të Serbisë në rajon.

“Vendet e rajonit janë të frikësuara nga fakti se Serbia është më e fortë”. Pse ata (mediat në rajon) e duan rënien e Aleksander Vuçiqit, cili është problemi im me ta, çfarë kam bërë kundër tyre”, ka thënë Vuçiq për Pink, transmeton Gazeta Express.

Sipas presidentit serb, qytetarët e dinë se kush është i miri dhe kush është i keqi.

“Ata e dinë se kush po bën mirë për vendin dhe kush jo”, është shprehur ai. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu