Veseli nesër pret Limajn e Ahmetin në Kuvend

In Kosova, Lajme

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë më Kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmetin të cilët janë mandatuar nga Kuvendi për të udhëhequr delegacionin shtetëror për bisedime me Serbinë, nësër do të kenë një takim tjetër.

Është Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ai i cili do t’i pres nesër kabinetin e tij, Limajn e Ahmetin. 

“Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialog, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin. Vendi: Kabineti i Kryeparlamentarit. Koha: 10:00”, thuhet në njoftimin e Kuvendit. 

Sipas raporteve në këtë takim do diskutohet rreth çështjes së finalizimit të Platformës së Dialogut.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu