Edhe Haradinaj pjesë e Konferencës së Sigurisë në Munih

In Kosova, Lajme

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka mbërritur në Gjermani, ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë, e cila po mbahet në Munih.

Në këtë konferencë do të marrin pjesë 35 udhëheqës botëror, 50 ministra të jashtëm dhe 30 ministra të mbrojtës.  Në mesin e tyre do të jetë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, Nënpresidenti amerikan, Mike Pence dhe Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

Pjesë e kësaj e konferencës janë edhe komisioneri evropian Johannes Hahn, shefja e BE-së për Politikë të Jashtme  Federica Mogherini, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi,  si dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu