17 banesa u shpërndahen familjeve në nevojë për Ditën e Pavarësisë

In Kosova, Lajme

Për nder të 17 shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës, shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, ka shpërndarë gjatë ditës së sotme 17 çelësa të banesave për familjet në nevojë.

Shpërndarja e këtyre çelësave u bë në një ceremoni të organizuar nga kjo shoqatë ku ishin të ftuar politikanë kosovarë.

Këto 17 banesa u dhuruan për  17 familje nga qytete të ndryshme ku jetojnë shqiptarët.

I pranishëm në këtë ceremoni ishte kryetari i Komunës së Skënderajit, Bekim Jashari ku tha se populli kosovarë është humanë dhe atdhedashës.

“Ka shumë raste në nevojë por populli ynë është aq human e atdhedashës. Për mua është patriot ai që ndërton dhe ndihmon të tjerët, ky është amaneti i dëshmorëve tanë”.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni gjithashtu ishte edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Rexhep Selimi, ai tha se Halil Kastrati është duke e dëshmuar se shqiptarët janë të bashkuar.

“Hoxha Halil Kastrati është duke e dëshmuar edhe njëherë sikur dikur që jemi bërë bashkë, e kemi mposhtur Serbinë, tash duhet ne me qenë bashkë prap dhe të mposhtim varfërinë.

Ministri i Mjedisit, Fatmir Matoshi, në fjalimin e tij uroi të gjitha familjet për këto banesa

“Halil Kastrati është bekim jemi të bekuar që e kemi, sepse mësojmë çdo ditë prej tij”, tha Matoshi.

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli, në fjalimin e tij për këtë ceremoni tha se ndjehet tejet krenar që gjendet aty.

“Komuna e Prishtinës ka shumë nevojë pasi jemi një ndër komunat me të mëdha, andaj sot kemi një derë të hapur që e kemi Halil Kastratin që sadopak të ju vijmë në ndihmë atyre që kanë nevojë”

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu