175 doza gjak dhurohen në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në një xhami në Lipjan

In Kosova, Lajme

11 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës është festuar më ndryshe në komunën e Lipjanit.

75 doza gjak janë dhuruar sot nga një aksion i ndërmarrë në Xhaminë e fshatit Kraishtë të kësaj komune.
Është hera e nëntë që organizimi i dhurimit të gjakut bëhet pikërisht për shënimin e përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.
Për gjashtë orë sa edhe ishte paraparë të zgjasë ky aksion, u dhuruan 175 doza të gjakut që dikujt do t’i shpëtojnë jetën.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu