Ambasadorët e Kosovës, falënderojnë shtetet që kanë mbështetur vendin tonë

In Kosova, Lajme

Të gjithë ambasadorët e Kosovës në shtetet e ndryshme të botës, kanë falënderuar shtetet që e kanë njohur vendin tonë si shtet.

Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, të gjithë ambasadorët kosovarë në mbarë botën kanë falënderuar shtetet që e kanë njohur Kosovën, shkruan lajmi.net.

Për nder të kësaj dite, ambasadorët kosovarë nëpër shtetet e botës, përmes një video të përbashkët kanë falënderuar partneritetin me vendet të cilat ndihmuan dhe njohën Kosovën si shtet.

Në videon e realizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme, në gjuhët e shteteve ku e përfaqësojnë Republikën e Kosovës, ambasadorët flasin për mbështetjen strategjike të atyre vendeve ndaj Kosovës.

Vlora Çitaku, Alma Lama, Beqë Cufaj, Qëndrim Gashi, Bernard Nikaj, Heroina Telaku, janë disa nga ambasadorët kosovarë që falënderuan shtetet që ndihmuan e njohën Kosovën.

11 Vjet Shtet: Urime Kosovë!

Republika e Kosovës 11 Vjeç!

Posted by Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo on Sunday, February 17, 2019

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu