Isuf Gashi, i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

In Kosova, Lajme

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish-luftëtari i UÇK-së, Isuf Gashi nga Komuna e Rahovecit.

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është Isuf Gashi, ish-luftëtari i UÇK-së nga Komuna e Rahovecit.

Ky lajm është konfirmuar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dega në Rahovec.

Sipas njoftimit, Isuf Gashi do të intervistohet nesër, mirëpo nuk është bër e ditur se në çfarë cilësie është ftuar nga Specialja, shkruan më tutje lajmi.net.

Po ashtu në këtë njoftim bëhet e ditur se Isuf Gashi ishte ushtar i celulave te para të UÇK-së, njeri ndër themeluesit e Shtabit Regjional ne Drenoc të Rahovecit ku si rrjedhojë u formua edhe Brigada 124 “Gani Paçarizi”, e më vonë edhe Zona Operative e Pashtrikut.

Njoftimi i plotë:

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale ne komunën e Rahovecit është Isuf Gashi-Baca i cili do te intevistohet nesër me: 20.02.2019

Isuf Gashi ishte ushtar i celulave te para të UÇK-së, njeri ndër themeluesit e Shtabit Regjional ne Drenoc të Rahovecit ku si rrjedhojë u formua edhe Brig.124,,Gani Paçarizi ” e më vonë edhe Zona Operative e Pashtrikut.

Është invalid i luftës i cili u plagos rëndë ne vitin 1998. Jemi të sigurt qê ky do ti mbroj vlerat e luftës së UÇK-së në mënyrë dinjitoze dhe do ti ngrit vlerat e kësaj lufte edhe mê lartë!

Respekt për bashkëluftëtarin Isuf Gashi dhe gjithë luftëtarët e lirisë!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu