Vuçiq: “Nëse nuk hiqet taksa, nuk ka bisedime, është e qartë”

In Lajme, Rajoni

Aleksandar Vuçiq ka përsëritur thirrjen për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe në Kosovë.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka përsëritur thirrjen për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe në Kosovë.

Ai po ashtu ka thënë se ky është kushti i vetëm për rikthim në tavolinën e dialogut.Vuçiq po ashtu ka theksuar se nëse situata në lidhje me Kosovën mbetet e pandryshuar, mund të vijnë zgjedhjet e parakohshme në Serbi, transmeton lajmi.net.

Në atë rast, mund të ndodh që më herët të kemi zgjedhje, nëse do të ketë vendime të tilla, ose a do të ketë, do të shohim”, tha ai para gazetarëve.

“Nëse nuk hiqet taksa, nuk ka bisedime, është e qartë”, theksoi Vuçiq.

Sipas tij, Serbia është e vendosur të ruajë paqen dhe stabilitetin dhe pret që në të ardhmen kur të vjen tek ndryshimi i akterëve politikë ose rrethanave politike, të vazhdojnë negociatat.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu