Lekaj i gatshëm të plotësojë kërkesat e Odës së Afarizmit

In Kosova, Lajme

Përfaqësues të Odës së Afarizmit të Kosovës, janë pritur sot nga ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Të njëjtit në këtë takim paraqitën disa kërkesa infrastrukturore të bizneseve të ndryshme, raporton lajmi.net.

Oda e Afarizmit të Kosovës paraqiti disa kërkesa infrastrukturore të bizneseve të ndryshme që operojnë në vend. Shpreha gatishmërinë time që tu ndihmoj në të gjitha ato zona që janë në kompetencë të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit”, ka thënë Lekaj përmes Facebook.

I informova se edhe këtë vit, do tu gjendemi pranë komunave me ndihmë në implementim të projekteve lokale, të cilat do të kenë ndikim pozitiv edhe në mbarëvajtjen e punës së bizneseve dhe prodhuesve”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu