Erërat e forta shkaktojnë probleme në Dukagjin, Llap e Shalë të Bajgorës

In Kosova, Lajme

Erërat e forta mëngjesin e së shtunës kanë shkaktuar një sërë probleme në rajone të ndryshme të Kosovës.

Për probleme më së shumti është raportuar nga rajoni i Dukagjinit, shkruan lajmi.net.

Banorët nga ky rajon kanë treguar se erërat e forta kanë rrëzuar shtylla elektrike e shumë fshatra kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike.

Drurë dhe shtylla elektrike të rrëzuara ka edhe në rajonin e Llapit, ku përveç të ftohtit një pjesë e madhe e rajonit ka probleme edhe rrymën.

Shala e Bajgores gjithashtu ka probleme me erën e fortë, banorët nga atje kanë konfirmuar për lajmi.net se bora ka filluar të shkaktojë probleme edhe në qarkullim.

Përveç kësaj, fshatrat e Shalës nuk kanë energji elektrike që nga orët e para të së shtunës.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu