Tre të vdekur në Prizren, arrestohet shoferi i kamionetës

In Kosova, Lajme

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Prizren-Zhur.

Me ç’rast humbën jetën tre persona të familjes Sopa nga Zhuri, Babai (1969) dhe dy djemët (1994) dhe (1996).

Shoferi i kamionetës nuk ka marrë lëndime dhe me urdhër të Prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Nuk do dëshiroja asnjëherë që në rrugët e republikës së Kosovës të shihja kësi skena tragjike. Fatkeqësisht kemi tre vikimta nga ky aksident, hetuesit janë duke ndërmarr të gjitha veprimet me qëllim të zbardhjes së shkaqeve që erdhën deri te ky aksident”, ka thënë Gashi në një prononcim. /kk

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu