Zeneli përkrah Messit dhe Mbappes

In Futboll, Sport

Zeneli është përfshirë në formacionin më të mirë të javës në Evropë

“GazetaDelloSport” ka zbuluar 11-shen më të mirë të javës në Evropë nga top 5 ligat evropiane (La Liga, Ligue 1, Bundesliga, Premierliga dhe Serie A), transmeton Gazeta Express.

Për shkak të paraqitjes fantastike, “GazetaDelloSport” e përfshirë në 11-shen e javës edhe Zenelin, aty ku janë edhe yje si, Leo Messi i Barcelonës e Kylian Mbappe i Paris Saint Germainit.

Në ndeshjen e parë si titullar me klubin e ri Reims, Zeneli ka gjetur golin, të parin personal në Ligue 1, që pas transferimit nga Heerenveen, derisa ka asistuar njëherë.

Fillimisht, Zeneli asistoi për Oudin, i cili shënoi golin e barazimit (1-1).

Ndërsa më pas talenti i Kosovës shënoi personalisht për rezultatin 2-1 nga pika e bardhë me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 47’, teksa në fund ekipi i tij triumfoi 4-2.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu