Transporti publik në Prishtinë do të jetë falas për fëmijët me aftësi të kufizuara

In Kosova, Lajme

Prej sot, fëmijët me aftësi të kufizuara do të mundë ta shfrytëzojnë transportin publik në Prishtinë falas

Këtë e ka bërë të ditur i pari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, përmes një njoftimi.

Prej sot, Komuna e Prishtinës ofron transportin për fëmijët me nevoja të veçanta për në shkollë dhe anasjelltas. Integrimi dhe largimi i barrierave janë domosdoshmëri”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq edhe pensionistët udhëtojnë pa pagesë me autobusët urbanë të kryeqytetit.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu