Prishtina kalon në gjysmëfinale të Kupës, e shkatërron Trepçën

In Sport, Sporte Tjera

Prishtina ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, pasi e ka turpëruar Trepçën në çerekfinalen e së mërkurës në Rahovec.

Prishtina dhe Trepça u takuan në çerekfinale në palestrën e sapondërtuar “Mizair Isma” në Rahovec, me klubin nga kryeqyteti që fitoi bindshëm 99:58, raporton Gazeta Express.

Bardhekaltrit e arrijnë gjysmëfinalen, ndërkohë që klubi nga Mitrovica eliminohet në fazën çerekfinale.

Ndërkohë, gjatë kësaj ndeshjeje, pati disa ndodhi, që u përfshinë tifozët e të dy skuadrave.

Torcida” ia vuri flakën flamurit serb dhe ndezi mjete piroteknike gjatë ndeshjes, ndërkohë që “Plisat” shpalosen një baner me mesazh kombëtar.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu