ZYRTARE: Fulham shkarkon Claudio Ranierin

In Futboll, Sport

Claudio Ranieri nuk është më trajner i Fulhamit.

Skuadra e Fulhamit ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Claudio Ranierin për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Trajneri italian do të lirojë pozitën e trajnerit te Fulham, vetëm tre muaj pas emërimit.

Rezultatet e dobëta në këto tre muaj kanë shtyrë Fulhamit që të marrë vendimin për shkakrimin e italianit.

Pozitën e Ranierit e ka zënë ish futbollisti i njohur, Scott Parker.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu