Albin Kurti i impresionuar me fuqin e Hashim Thaqit, ja çka thotë për të

In Kosova, Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për ‘News 24’ ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndikim mbi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. 

Tutje, ai u shprehë se nuk e kupton se si një person kaq i urryer të ketë ndikim në Tiranë, transmeton Indeksonline. 

Kurti vazhdoi duke thënë se nuk ia kishte marrë mendja që ndonjëherë Serbia përmes Kosovës të ketë ndikim në Shqipëri.  

“Të vije situata që përmes Kosovës, Serbia të ketë ndikim në Shqipëri nuk ma kishe marrë mendja” u shprehë Kurti.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu