Dështon përsëri Barcelona

In Sport

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një pikë në ndeshjen e xhiros së 23-të të La Ligas si mysafir i Athletic Bilbaos.

Kampionët në fuqi barazuan edhe në këtë ndeshje, duke lejuar që Reali t’i afrohet në vetëm gjashtë pikë, shkruan Indeksonline.

Ky është barazimi i tretë radhazi i Barcës (dy në ligë dhe një në kupë), duke qëndruar në një moment jo të mirë sa i përket rezultateve.

Pas këtij barazimi, Barca vazhdon kryesimin me 51 pikë, gjashtë më shumë se Reali dhe shtatë më shumë se Athletic Bilbao.

Në ndeshjen e ardhshme, Barca e pret Valladolidin.  

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu