Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’

In ShowBiz

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e ‘Grammy’ ndërsa të dyja kanë nga dy nominime.

Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar një ditë para ngjarjes së madhe të ‘Grammy Awards’, transmeton lajmi.net.

‘Grammy’ do të nis në orët e para të së hënës (sipas kohës sonë lokale) dhe dy shqiptaret janë të nominuara për çmime.

Dua është e nominuar për dy çmime si: ‘Artistja e re më e mirë’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’.

Bebe Rexha në anë tjetër është e nominuar po ashtu për dy çmime, atë ‘Artistja më e mirë’ dhe ‘Performanca më të mirë në grup’ në zhanrin ‘country’.

Në para-ndejën e kësaj ngjarje të madhe, dy këngëtaret shqiptare kanë realizuar edhe foto të përbashkët.


You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu