Kadri Veseli, vendos sot për seancën e jashtëzakonshme

In Kosova, Lajme

Sot Kryetari i Kuvendi te Kosovës, Kadri Veseli do të mbledhë Kryesinë.

Kjo për vendosjen e mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas.

Kjo u bë me kërkesë të 40 deputetëve.

Ndërkaq në lidhje me të njëjtin rast gjatë ditës së djeshme është protestuar në Prishtinë, ku të pranishme në këtë protest kanë qenë edhe gratë deputete.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu