Limaj: Duhet të jemi të kujdesshëm që SHBA të mos ketë telashe me Kosovën

In Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka folur për takimin e djeshëm që liderët e koalicionit qeveritar patën me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett.

Derisa në Info Magazine theksoi se ky takim kaloi pa tensione, Limaj potencoi se Qeveria Haradinaj ende i duhet vendit.

”Çdo herë kur një qeveri nuk i kryen detyrat e saj, dhe kthehet kundër interesave të shtetit nuk i duhet vendit. Por kjo Qeveri ende i duhet vendit në këtë rrugëtim përplot telashe”.

Limaj ka treguar se ambasadori Philip Kosnett ka qenë shumë i hapur në takimin e djeshëm.

” Ka qenë një takim konstruktiv, kështu ka vazhduar edhe takimi ynë pa Kosnett,  me shumë seriozitet me ide të ndryshme se si duhet ecur në këtë fazë të rëndësishme. Nga takimi që patëm dje u bë shumë e qartë pozicionimi i SHBA-ve. Ne duhet të jemi të kujdesshëm që SHBA-të të mos kenë telashe me Kosovën, ka edhe të tjera vende mike me SHBA-të”.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu