Rama: Ushtrinë e formuam, ama që ta mbajmë është më e vështirë

In Lajme

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, ka thënë se kësaj ushtrie i duhen njerëz që t’i përdorin pajisjet dhe armatimin e sofistikuar.

“Me formu ushtrinë e formuam, ama që ta mbajmë është më e vështirë. Unë nuk e shoh një problem tek blerjet, por me rëndësi është që ne të kemi personelin të trajnuar, që ato pajisje pastaj të përdoren, ky është qëllimi ynë”, tha Rama.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu