RTK ndal transmetimin për disa minuta si shenjë proteste

In Kosova

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Ligjin për Pagat.

Me vendimin e Kuvendit, pagat në RTK do të rregullohen me Ligjin për Pagat, sikurse për secilin shërbyes publik, raporton lajmi.net.

E në lidhje me vendim e Kuvendit, televizioni publik ka protestuar duke ndalur transmetimin për disa minuta.

I vetmi që ka kundërshtuar këtë propozim ishte shefi i Gurpit Parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi.

Kurse Nait Hasani ka thënë se secili që merr pagë nha buxheti i shtetit duhet të rregullohet me Ligj. 

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu