Surprizon Bundesliga, Bayern ndalohet, Dortmund merr 1 pikë

In Futboll, Sport

Ndeshjet e Bundesligës kanë suprizuar sot. Bayern Munchen jo vetëm nuk arriti të ngushtojë diferencën me Dortmundin kryesues, por humbi thellë në fushën e Bayern Leverkusen.  Humbja e Bayern e bën më të gëzueshëm barazimin që Dortmund mori në fushën e Eintracht Frankfurt. Pas kësaj jave, Dortmund e ka thelluar edhe me shumë kryesimin ndaj Bayern, duke qëndruar në krye të tabelës me 7 pikë diferencë.

Leverkusen ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme sot kundër Bavarezëve, duke arritur ta përmbyse rezultatin në pjesën e dytë, me plot tre gola, teksa vinte nga disavantazhi i pjesës së parë.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu