“The Guardian” shkruan rreth rastit të vajzës nga Drenasi

In Kosova, Lajme

Gazeta britanike “The Guardian” dje ka raportuar për rastin e vajzës 18-vjecare nga Drenasi, e cila akuzon profesorin që e ka shfrytëzuar seksualisht sa ishte e mitur, e më pas profesorin që e ka kthyer në skllave seksi për më shumë se një vit.

“Protestuesit brohoritnin “Turp”, duke valëvitur banerët me shkrime si ‘Rrezik, zonë pedofilie’”, shkruan the Guardian rreth protestës organizuar në Drenas, pas rrëfimit të vajzës se u përdhunua nga profesori dhe polici, transmeton Gazeta Express.

Prestigjiozja britanike në artikullin e saj shpjegon se si ka rrjedhur e gjithë ngjarja, por fokusin e vë edhe në deklaratat e krerëve të shtetit për këtë rast.

“The Guardian” ka cituar liderët e shtetit, të cilët kanë bërë thirrje që të zbatohet ligjit, dhe të zbardhët se kush ka lidhje me këtë rasti.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu