Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë në QKUK

In Kosova, Lajme

Rreth 60 pacientë që kanë nevojë për mjekim kurativ me radioterapi, nga nesër do të kenë mundësi të marrin këtë shërbim në Klinikën e Onkologjisë, pasi që akseleratori është rikthyer në punë.

Akselertari që kryen radioterapinë paliative ka qenë në funksion gjatë gjithë kohës, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu