Haradinaj pas vdekjes së ish ministrit gjerman: Kosova humbi një mik të madh

In Kosova, Lajme

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vdekjes së ish-ministrit gjerman.

Haradinja ka thënë se Gjermania e humbi sot një nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, derisa Kosova një mik të madh, përcjell lajmi.net.

Postimi i plotë:

Gjermania e humbi sot nje nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, Klaus Kinkel, derisa Kosova një mik të madh.

Kinkel i dha zë të drejtës së Kosovës për liri dhe pavarësi dhe shqiptarëve përkrahje të parezervë për rrugën europiane.

Ngushëllime për familjen dhe shtetin gjerman për këtë humbje!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu