Spitali i Mitrovicës furnizohet me bollëk, mbi 60 mijë euro ushqime!

In Kosova, Lajme

Spitali i Përgjithshëm i Mitrovicës “Dr. Sami Haxhibeqiri”, ka kurorëzuar kontratat e radhës ditë më parë.

Titulli i kontratës i dhënë nga autoriteti kontraktues është “Furnizimi me Artikuj Ushqimore dy llote”, shkruan Indeksonline.

Kontrata në fjalë precizon se kohëzgjatja e saj është 12 muaj.

Kontrata “Furnizimi me bukë dhe produkte të saj”, ka kushtuar 10 mijë e 620,10 euro. Derisa ky tender iu është besuar grupit të operatorëve ekonomik “New Line”, Sh.P.K npt “Bajraktari com”, shkruan Indeksonline.

Kurse, kontrata tjetër “Furnizim me artikujë tjerë ushqimore”, ka kushtuar 52 mijë e 342,99 euro, dhe tenderi i është dhënë N.T.P “Burimi”

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu