Juve dhe Man Utd shpresojnë për ‘Ronaldon e ri’

In Futboll, Sport

Juventus dhe Manchester United po shihen si favoritët për të transferuar ‘Ronaldon e ri’.

Joao Felix i cili luan me skuadrën e Benficas ka treguar paraqitje shume të mira këtë edicion, dhe po vëzhgohet nga shumë skuadra evropiane.

Pas interesimit të Juventus dhe Manchester United, drejtori sportiv i Benfica, Rui Costa, ka thënë se lojtarë të këtillë është e vështirë të mbahen.

“Ne do të mundohemi ta mbajmë atë sa më gjatë që është e mundur. Jemi në dijeni se disa lojtarë nuk mund të mbahen në Portugali” ka thënë Costa.

Kujtojmë se një interesimi për Joao Felix është shfaqur edhe nga Liverpool, por janë Juve e Man Utd ato që shihen si favorite.

Klauzola e Felix është 120 milionë euro, shifër kjo që skuadrat mund të mos jenë të gatshme ta paguajnë.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu