Ronaldo komenton het trikun e Messit ndaj Betis

In Futboll, Sport

Het triku i fundit i realizuar nga Lionel Messi, është duke u vlerësuar shume special.

Sepse të tri golat e realizuara nga argjentinasi ishin të bukura, duke filluar nga gjuajtja e lirë e deri tek ‘parabola’ që mbylli takimin dhe plotesoi het trikun.

E për këtë het trik të yllit të Barcelonës, është pyetur edhe i ashtuquajturi rivali i tij, Cristiano Ronaldo.

Portugezi ka thënë se e ka parë paraqitjen e Messi dhe se i ka pëlqyer shumë goli i tretë.

“Po, e kam parë atë” ka thënë Ronaldo kur është pyetur nga gazetarët për het trikun e Messi kundër Betis.

“Ishte shumë i mirë. Goli i tretë ishte i mahnitshëm” ka shtuar tutje portugezi.

Dhe Ronaldo po përgatitet për ndeshjen e radhës me Portugalinë, pasi është rikthyer për herë të parë që nga përfundimi i Kupës së Botës në Rusi.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu