Eden Hazard arrin marrëveshje me Real Madridin

In Futboll, Sport

Eden Hazard ka rënë dakord për një marrëveshje pesë vjeçare me Real Madridin, nga e cila do të përfitojë deri në 270 mijë funte në javë, raportojnë mediet në Spanjë.

Zinedine Zidane, pas kthimit te Real Madrid po kërkon një emër të madh për të udhëhequr skuadrën, dhe numri 10 i Chelsea është objektivi kryesor i tij.

Spanjollja ‘OK Diario’ pretendon se 28 vjeçari ka rënë dakord për një marrëveshje pesë vjeçare, pasi ka folur direkt me trajnerin francez.

Kontrata e Hazard me Chelsean përfundon në fund të sezonit të ardhshëm.

Dështimi i për të arritur një marrëveshje të re, mund të detyrojë Chelsean që gjatë verës t’i hap derën e largimit Hazardit.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu