Trajneri i madh po e merr drejtimin e Shqipërisë?

In Futboll, Sport

Shqipëria është në kërkim të një trajneri të ri.

Kombëtarja e Shqipërisë e shkarkoi Christian Panuccit, pas rezultateve të dobëta që mori në Ligën e Kombeve dhe në ndeshjen hapëse të EURO 2020 ndaj Turqisë.

‘Kuq e Zinjtë’ tani janë duke kërkuar një trajner të ri, ku në listën e tyre është futur një emër shumë i njohur.

Pas emrave si Reja, Sushiç, De Kanio, Zenga, Raduloviç apo Inzaghi do të merren në shqyrtim gjatë këtyre ditëve, ndërsa mësohet se në skenë është edhe një emër shumë i njohur.

Ai është Roberto Donadoni i cili ka drejtuar Kombëtaren Italiane nga viti 2006 deri në 2008.

Aktualisht Donadoni është i papunë ku së fundmi kishte drejtuar vitin e kaluar Bologna-n. Megjithatë ende nuk ka asgjë zyrtare.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu