Trajneri i madh po e merr drejtimin e Shqipërisë?

Shqipëria është në kërkim të një trajneri të ri.

Kombëtarja e Shqipërisë e shkarkoi Christian Panuccit, pas rezultateve të dobëta që mori në Ligën e Kombeve dhe në ndeshjen hapëse të EURO 2020 ndaj Turqisë.

‘Kuq e Zinjtë’ tani janë duke kërkuar një trajner të ri, ku në listën e tyre është futur një emër shumë i njohur.

Pas emrave si Reja, Sushiç, De Kanio, Zenga, Raduloviç apo Inzaghi do të merren në shqyrtim gjatë këtyre ditëve, ndërsa mësohet se në skenë është edhe një emër shumë i njohur.

Ai është Roberto Donadoni i cili ka drejtuar Kombëtaren Italiane nga viti 2006 deri në 2008.

Aktualisht Donadoni është i papunë ku së fundmi kishte drejtuar vitin e kaluar Bologna-n. Megjithatë ende nuk ka asgjë zyrtare.

Exit mobile version