Super sulmuesi pensionohet nga kombëtarja e Argjentinës

In Futboll, Sport

Një lajm i papritur ka ardhur sot nga kombëtarja e futbollit të Argjentinës.

Super sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain, ka bërë të ditur se ka marrë vendimin për pensionimin nga kombëtarja e Argjentinës.

Sulmuesi i Chelsea ka konfirmuar se ai nuk do të jetë i gatshëm për kombëtaren e tij, pas dështimit në Kupën e Botës, transmeton lajmi.net.

“Mendoj se kjo ka përfunduar. Koha ime ka mbaruar” ka thënë Pipita për Fox Sports.

“Dua të shijoj jetën me familjen. Për dëshirën e disave, ndoshta jo të shumicës, koha ime ka mbaruar” ka thënë tutje argjentinasi.

“Tani mund të ndaloni së menduari nëse unë do të jem në listë ose jo” ka thënë ndër të tjerash Higuain.

Gonzalo Higuain është paraqitur në tri finale me Lionel Messi dhe Sergio Aguero dhe humbi të tri ato finale

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu