Messi: Do të ishte bukur nëse Ronaldo do të ishte ende në Madrid!

In Futboll, Sport

Messi thotë se ka kaluar momente të bukura kur CR7 ishte ende në Spanjë dhe do të dëshironte që të ishte ende në Madrid.

Në një intervistë të gjatë për “947 FM Radio” në Argjentinë, Lionel Messi ka zbuluar gjithçka rreth jetës së tij, teksa u ndal të flasë për njeriun me të cilin ka ndarë çmimet individuale në dekadën e fundit, Cristiano Ronaldo.

Leo e ka pranuar se me Ronaldon në Madrid, ai ka vuajtur shumë duke parë Los Blancos të fitojnë shumë trofe, por do të dëshironte që ai të ishte ende në Spanjë.

“Ishte bukur kur luaja kundër Ronaldos edhe pse ishte e vështirë dhe më ka shkaktuar vuajtje”, tha Messi.

“Isha i zemëruar kur Real Madrid fitonte tituj, por do të ishte bukur nëse ai do të ishte ende këtu”, shtoi ai.

“Juventus? Kam shumë respekt për këtë klub. Janë ekip shumë i fortë, me lojtarë shumë të mirë. Me afrimin e Ronaldos edhe më shumë. Me fitoren ndaj Atletico Madrid mori shumë avantazh, shpresoj që edhe ne të jemi atje”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu