Vëllai i Valon Berishës, Vetoni nënshkruan me këtë skuadër

In Sport

Veton Berisha, vëllai i Valon Berishës, ka nënshkruar sot kontratë me klubin norvegjez SK Brann.

Klubi norvegjez Brann ka arritur marrëveshje me Rapid Viennan për transferimin e 24-vjecarit Veton Berishës, i cili qysh të premten ishte fotografuar qytetin norvegjez Bergen, ku luan klubi Brann.

Ende nuk dihet se për sa vjet ka nënshkruar kontratë Berisha apo se sa për cfarë shume u transferua nga klubi austriak.

Anësori i majtë i ka zhvilluar 17 ndeshje në këtë sezon të Bundesligës, gjatë së cilave i ka shënuar tri gola dhe e ka asistuar një tjetër. Berisha luan për ekipin kombëtar të Norvegjisë, për të cilin i ka bërë katër paraqitje.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu