Ky është kandidati që ka epërsinë e votave në Stamboll

In Bota, Lajme

Ekrem Imamoglu, deri tash i ka 4,159,650 vota, ndërsa kandidati i partisë së Erdoganit, Binali Yildirim, i ka marrë 4,131,761 vota.

Kryetari i Bordit të Lartë të Zgjedhjeve në Turqi ka njoftuar se kandidati i partisë kryesore opozitare, Partisë Popullore Republikane, është në epërsi për ta fituar qytetin e Stambollit.

Ai është në garë me kandidatin e partisë së presidentit Erdogan.

Sadi Guven deklaroi para gazetarëve se kandidati i partisë opozitare, Ekrem Imamoglu, deri tash i ka 4,159,650 vota, ndërsa kandidati i partisë së Erdoganit, Binali Yildirim, i ka marrë 4,131,761 vota. Sidoqoftë, ai nuk ka njoftuar për përqindjen e votave të numëruara, shkruan “Reuters”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu