Deputeti i PDK’së i bën bashkë priftin me hoxhë në Klinës

In Kosova, Lajme

Mergim Lushtaku, deputet i PDK’së, ka publikuar një foto bashkë me një prift dhe hoxhë. Këtë e ka bërë në qytetin e Klinës, i cili është i përbërë nga katolikë e myslimanë.

“Një kafe e mëngjesit me prijësit fetarë në Klinë, Don Lorenc Sopi dhe Hoxhë Blerim Musliu”, ka shkruar Lushtaku, i cili është deputeti i tretë më i votuar në PDK.

Aktualisht qyteti i Klinës udhëhiqet prej AAK’së derisa në dy mandatet tjera ishte në pushtet PDK’ja.

Deputeti i PDK’së ditë më parë kërkoi nga Kryeministri i Kosovës të dëgjohet Amerika kur është fjala për taksën.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu