Rakitic i thotë ‘PO’ gjigantit nga Serie A

In Futboll, Sport

Ivan Rakitic do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni.

Ivan Rakitic nuk është më në planet e Barcelonës, andaj do të largohet me të përfunduar ky sezon.

Mesfushori kroat është cak i skuadra nga Serie A si, Inter dhe Juventus, gjersa këta të fundit janë duke i prirë garës.

Sipas mediave në Itali, Rakitic i ka thënë ‘PO’ Juventusit, gjersa marrëveshja pritet të finalizohet në fillim të muajit qershor.

‘Zonja e Vjetër’ thuhet se do t’i paguajë 35 milionë euro për 32-vjeçarin.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu