“Taksa do të hiqet deri në fund të prillit, më pas vjen presioni për dialogun”

In Kosova, Lajme

“Taksa do të hiqet deri në fund të prillit, më pas vjen presioni për dialogun”

Kështu ka deklaruar ish kreu i Qendrës Koordinuese të Qeverisë Serbisë për Kosovën, Nebojsha Çoviq.

Me rastin e shpalljes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme nga ana e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për kryetarët e komunave të Mitrovicës Veriore, Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit më 19 maj, ai tha se ishte një përpjekje e “manovrave të rrezikshme dhe të prishura me qëllimin për të ndarë bashkësinë kombëtare serbe.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu