Kandidatja e PDK-së për Mitrovicën e Veriut: Hoxhiq e pengoi kthimin e shqiptarëve në pronat e tyre

In Kosova, Lajme

Kandidatja e PDK-së për të paren e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushi ka reaguar për emërimit të Adriana Hoxhiq si ministre në MAPL.

Përmes një postimi në Facebook, Çaushi ka thënë se Hoxhiq më parë është rreshtuar krah Listës Serbe, raporton lajmi.net.

Sipas Çaushit, Hoxhiq e ka penguar edhe kthimin e shqiptarëve në pronat e tyre në veri të vendit.

Ky është postimi i plotë i saj në Facebook:

Adriana Hoxhiq qenka emëruar sot nga Kryeministri Ramush Haradinaj si Ministre në Qeverinë e Republikës së Kosovës. Zonja në fjalë në dekadën e fundit është rreshtuar si përkrahëse e Listës Serbe dhe bashkërisht kanë punuar në pengimin e kthimit të shqiptarëve në pronat e tyre dhe rindërtimin e shtëpive të djegura. Me këtë emërim, i bëhet veç dëm Mitrovicës dhe Kosovës.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu