Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

In Sport, Sporte Tjera

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’.

16 skuadra do të garojnë në ‘play off’ të ndara në tetë nga konferenca lindore dhe tetë nga ajo perëndimore.

Megjithatë, para se të fillojë kjo fazë, vlen të shikohen edhe njëherë disa nga momentet më të mira në NBA, në aspektin defensiv.

Sikur çdo edicion, edhe në këtë që përfundoi kemi pasur bllokada spektakolare, të cilat lajmi.net ua përcjell në një video më poshtë.

Lojtarët se LeBron James, Jarret Allen, Joel Embiid e shumë të tjerë kanë qenë akterët që do t’i shihni më poshtë.

https://www.facebook.com/ILoveBasketballTv/videos/285441242367008/?t=0

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu