Basha: Krerët e bandës së Ramës i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues!

In Lajme, Rajoni

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka paralajmëruar qeverinë Rama si dhe policinë që ka burgosur protestuesit e tubimit të djeshëm se burgu do t’i presë ata shumë shpejt.

Përmes një reagimi në rrjetin social, Basha ka postuar reagimin zyrtar të PD-së për arrestimin e dhjetëra protestuesve. Kryetari i PD-së ka shkruar se qeveria bandë do të zërë qelitë e burgut që sot u janë rezervuar protestueseve.

Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që bashkë me krimin dhe oligarkët ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë! Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj! Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!”-shkruan Basha.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu