I jashtëzakonshmi Curry bën historinë në ndeshjen e parë të ‘play off’ këtë edicion

In Sport, Sporte Tjera

Ylli i Golden State Warriors, Stephen Curry, ka shkruar historinë në ndeshjen e parë sezonale të fazës ‘play off’.

Në fitoren e kampionëve në fuqi kundër Los Angeles Clippers, ishte pikërisht Curry një nga lojtarët që ‘morri flakë’.

Organizatori i lojës së Golden State shënoi plotë 38 pikë, duke shtuar 15 kërcime dhe 7 asistime për shokët e skuadrës.

Në mesin e 38 pikëve, 24 erdhën nga gjuajtje për tre pikë (8 tre pikësha), duke bërë që Curry të bëhet lojtari me më së shumti tre pikësha të shënuar në fazën ‘play off’, duke tejkaluar kështu legjendën Ray Allen në listën e të gjitha kohërave, përcjell lajmi.net.

Steph Curry tashmë numëron 386 tre pikësha të qëlluar, kurse Ray Allen (i pensionuar) ka 385 të tillë.

I treti në listë është LeBron James, i cili këtë sezon, pas shumë viteve, mungon në fazën ‘play off’.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu