LDK me peticion për autostradën e Dukagjinit

In Kosova, Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se kanë nënshkruar peticionin e nisur nga këshilli i qytetarëve të komunës së Rahovecit lidhur me autostradën e Dukagjinit.

Hoti ka thënë se peticioni përfshin qëndrimin e LDK-së, se autostrada duhet të jetë në shërbim të qytetarëve dhe se para ndërtimit të saj, komunat nga bie kjo autostradë, kanë prioritete tjera, në veçanti zgjerimin e sistemit të ujitjes së tokave bujqësore nga Radoniqi, etj, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë:

Ne do te kerkojme qe peticioni te perfshije qendrim tonin si LDK se:
1. Autostrada duhet te jete ne sherbim te qytetareve,
2. Para ndertimit te autostrades, komunat nga bie kjo autostrade kane prioritete tjera, ne vecanti: zgjerimin e sistemit te ujitjes se tokave bujqesore nga Radiniqi, impiantet e ujerave te zeza per te mbrojtur Drinin e Bardhe nga Klina deri ne Prizren, funksionalizimi i hekurudhes nga Klina ne Prizren dhe subvencionimi me i mire i bujqve dhe blegtoreve.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu