Eliminojeni dhjamin e barkut vetëm më këto 10 pije që mund t’i përgatisni vetë

In Jet&Stil

Depozitat e dhjamit në zonën e barkut janë diçka që askush nuk i dëshiron, por pavarësisht pamjes, yndyra e barkut gjithashtu paraqet rreziqe serioze për shëndetin sepse grumbullohet rreth organeve abdominale .

Megjithatë, edhe pse eliminimi e yndyrës belly mund të jetë një sfidë mjaft, është e mundur dhe ju mund të djeg dhjamin edhe gjatë gjumit!

Këtu janë 10 pijet që mund t’i pini para gjumit dhe mund t’ju ndihmojnë të digjni depozitat e yndyrës në zonën e barkut.

Lëng ananasi: ananasi është i mbushura me fibra, kështu që ai ndihmon dhe për të parandaluar akumulimin e yndyrës në zonën e barkut.

Lëng kastraveci: Merrni lëngun e kastravecëve të freskët, shtoni pak ujë dhe pini këtë pije për të furnizuar trupin me vitamina, minerale, fibra dhe antioksidantë, të cilat ndihmojnë në tretje mbështesin humbjen e peshës dhe rregullojnë sheqerin në gjak.

Lëngu i uthullës së mollës: ka veti të fuqishme antibiotike, që trajtojnë diarrenë, spazma të zorrëve dhe lehtësojnë stomakun . Shtoni disa lugë në një gotë me ujë, shtoni disa feta molle dhe piheni para se të flini.

Çaj xhinxheri: Xhinxheri është një ilaç natyral efektiv kundër obezitetit, dhe përmirëson thithjen e lëndës ushqyese, ndihmon tretjen dhe ju ndihmon të shkrini yndyrën e barkut.

Luleshtrydhe me limon: Luleshtrydhe janë të bollshme në kimikate të cilat parandalojnë sëmundjet e zemrës dhe kancerin dhe ndihmojnë në humbjen e peshës. Gjithashti ndalojnë inflamimin, rregullojnë hormonet dhe kontrollojnë sheqerin në gjak.

Qitro dhe lëng kanelle: Qitro është një burim i pasur i antioksidantëve. Ai nxit metabolizmin dhe ju ndihmon të arrini qëllimet e humbjes së peshës. Vetëm shtoni lëng qitro në një gotë me ujë, dhe shtoni shkopinj kanellë, dhe sheqer.

Pini këto pije freskuese që djegin dhjamin e barkut gjatë natës!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu