10 shtetet më të sigurta për gazetarë

In Bota, Lajme

Reporterët pa Kufij është organizata jo qeveritare më e madhja në botë e specializuar në mbrojtjen e lirisë së mediave, të cilën e cilësojnë si të drejtë elementare të njeriut për tu informuar dhe për ti informuar të tjerët.

Në publikimin e bërë nga kjo organizatë për shtetet me lirinë më të madhe ndaj mediave, janë listuar 10 shtetet më të mira për gazetarë dhe liri të mediave.

Më poshtë mund të gjeni listën e shteteve:

1.Norvegjia, 2.Finlanda, 3.Suedia, 4.Holanda, 5.Danimarka, 6.Zvicra, 7.Zelanda e Re, 8.Xhamajka, 9.Belgjika dhe 10.Kosta Rika

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu