Pochettino befason me deklaratën e tij pas triumfit kundër Man Cityt

In Futboll, Sport

Mauricio Pochettino ka zbuluar se gëzimi më i madh i tij si trajner ka qenë në kohën kur ka shpëtuar Espanyolin të mos largohej nga La Liga, dhe jo triumfi i pabesueshëm i Tottenham Hotspur ndaj Manchester Cityt.

Trajneri argjentinas udhëhoqi Spurs drejt kalimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Manchester Cityn të mërkurën mbrëma në ‘Etihad Stadium’.

Tottenham edhe pse u mposht 4:3 në ndeshjen e kthimit, ata arritën të kalojnë tutje falë fitores 1:0 në ndeshjen e parë.

“Gëzimi im më i madh si trajner ishte në Almeria kur shpëtuam nga rënia, për shkak rëndësisë që kishte për gjithë familjen Espanyol”, ka deklaruar Pochettino.

Por, trajneri i Tottenham nuk ka fshehur edhe gëzimin për suksesin ndaj Manchester Cityt në ‘Etihad Stadium’, duke e cilësuar si të veçantë.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu